۷۰ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

مورچه‌های آنتی‌بیوتیک‌ساز

مطالعات نشان می‌دهد که بیش از نیمی از آنتی‌بیوتیک‌هایی که امروزه مصرف پزشکی دارند، در اصل منشاءشان از طبیعت بوده است. بسیاری از این آنتی‌بیوتیک‌ها در خلال سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۰ به دنیای علم پزشکی معرفی شدند 

رختخواب هوشمندی که یک طرف آن گرم است طرف دیگر سرد

شما گرمایی هستید و همسرتان سرمایی؟ شاید این مشکل خیلی از زوج‌ها باشد. ممکن است فرزندتان در کنار شما بخوابد. مشکل وقتی ایجاد می‌شود که یکی از شما پتو را کنار می‌زند و دیگری احساس سرما می‌کند یا اینکه لازم است فرزندتان جای گرم‌تری داشته باشد.

[اینفوگرافیک] ۶ توصیه برای پیشگیری از «گرمازدگی» در تابستان

تابستان و روزهای گرم و آفتابی فرا رسیده و اگر محصل هستید احتمالا تعطیلاتتان شروع شده و در حال برنامه ریزی برای روزهای پیش رو هستید. چیزی که ممکن است خیلی از شما را نگران کند، گرمازدگی است.

بدترین تصمیمات تاریخ گوشی‌های اندرویدی

بدترین تصمیمات تاریخ گوشی اندرویدی

بدترین تصمیمات تاریخ گوشی‌های اندرویدی

دانش 360: اندروید واجد ویژگی‌های زیادی است که دیگر سیستم‌عامل‌ها فاقد آن هستند؛ اما نمی‌توانیم چشمانمان را بر اشتباهات سازنده‌های گوشی اندرویدیببندیم. به ازای هر ویژگی جدید در این گوشی­ها، تصمیمات یا تمهیدات بدی وجود دارد که برای درصد زیادی از کاربران غیر قابل درک است. با ما همراه باشید تا در ادامه، با مواردی از تصمیمات بد سازندگان گوشی اندرویدی آشنا شوید.

[اینفوگرافیک] ۵ توصیه برای این‌که جوان، شاداب و سرزنده بمانید

چطور شاداب و سرزنده بمانید اینفوگرافیک

[اینفوگرافیک] ۵ توصیه برای این‌که جوان، شاداب و سرزنده بمانید

دانش 360: همه‌ی ما دوست داریم جوان و شاداب بمانیم. یادتان باشد رازهای جوانی فقط به پوست و ظاهر ما مربوط نمی‌شود. شاید تا به حال افرادی را دیده باشید که در سنین جوانی مثل پیرمردهای صدساله گرفته و خسته به نظر می‌رسند. در عین حال احتمالا افرادی با سن بالا هم دیده‌اید که شاداب و سرزنده بودنشان نه‌تنها زبان زد خاص و عام است بلکه به دیگران امید و انرژی می‌دهد.

جوان بودن و سرزندگی یعنی از زندگی خود به بهترین شکل استفاده کنید و بهتر بگوییم، از زندگی لذت ببرید. اما سرزندگی ما به چه چیزی وابسته است؟

فیسبوک هدست واقعیت مجازی ۲۰۰ دلاری می‌سازد

فیسبوک هدست واقعیت مجازی ۲۰۰ دلاری می‌سازد

دانش 360: فیسبوک با خرید شرکت Oculus جا پای خود را در حوزه واقعیت مجازی حسابی محکم کرد. پیش از این Oculus یک هدست واقعیت مجازی تولیدکرده بود اما قیمت این هدست به نسبت بالا بود و به عنوان گزینه‌ای که عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند به حساب نمی‌آمد. حال به نظر می‌رسد این شرکت که در مالکیت فیسبوک است طرح‌های جدیدی برای معرفی هدست‌های واقعیت مجازی داشته باشد که گروه‌های جمعیتی بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

کشف ژن عامل باهوشی


دانش 360: شواهد برای این ایده که برخی از دلایل هوش شما در DNA شما قرار دارد، افزایش یافته است. باهوش‌ها ۴۰ دلیل جدید دارند تا برای مغزهای قوی‌شان از والدینشان تشکر کنند. با بررسی ژنتیک نزدیک به ۸۰ هزار نفر، محققان ۴۰ ژنی را کشف کرده‌اند که ممکن است باعث باهوش‌تر شدن افراد خاصی شود. این پژوهش تعداد کلی «ژن‌های هوش» مشکوک را به ۵۲ عدد می‌رساند. محققان در ۲۲ می ۲۰۱۷ به‌صورت آنلاین در Nature Genetics می‌نویسند: «ترکیب این ویژگی‌های ژنتیکی تنها مقدار اندکی از هوش یا کمبود آن را توضیح می‌دهد. اما مطالعه‌ی بسیاری از ژن‌هایی که در تکامل سلول‌های مغزی نقش‌هایی را ایفا می‌کنند، ممکن است در نهایت به دانشمندان کمک کند تا درک کنند که چگونه هوش در مغزها قرار داده می‌شود.»

به زودی می‌توانید میزان قند خونتان را روی اپل واچ ببینید


به زودی می‌توانید میزان قند خونتان را روی اپل واچ ببینید

دانش 360: Tim Cook مدیرعامل اپل نمونه‌ی اولیه‌ی گلوکوز ترکر (glucose tracker) را به دست دارد که با اپل واچ جفت می‌شود. پیش‌تر CNBC گزارش کرده بود که اپل یک گروه از مهندسان پزشکی را استخدام کرده تا بتوانند به روشی غیرتهاجمی (بدون ایجاد بریدگی) قند خون افراد دیابتی را اندازه بگیرند.

این تیم اپل امکان سنجی تست با ترکر (دنبال کننده) که به اپل واچ متصل است را آغاز کرده. گلوکوز ترکرها در حال حاضر از سنسورهایی استفاده می‌کنند که به پوست نفوذ می‌کند. Cook بهمن‌ماه به دانشجویان دانشگاه گلاسکو گفته بود که گلوکوز ترکر به او کمک می‌کند بفهمد که هر غذا چقدر قند خون او را بالا می‌برد.