۶۰۹ مطلب توسط «سید حسین سعادتمند» ثبت شده است

تقویت حافظه با خوابیدن کوتاه مدت روزانه امکانپذیر خواهد بود ؟

خوابیدن کوتاه مدت در ظهر و این که چگونه به تقویت حافظه کمک می کند در یک مطالعه جدید نشان در حالی مشخص شده است که یک ساعت خواب بعد از ظهر می‌تواند حافظه و مهارت‌های فکری افراد میانسال را بهبود بخشد.

بایدها و نبایدهای گرفتگی عضلات

مشخص شده که گرفتگی بیشتر به دلیل تغییرات در فعالیت سیستم عصبی به وجود می آید (برای مثال افزایش هیجان) و تاثیر کم آبی و از بین رفتن الکترولیت آن کمتر است. چه چیزی سیستم عصبی را به هیجان وادار می کند؟ براساس تجربیات شخصی من، هرکسی نسخه خاصی برای گرفتگی عضلات دارد.

راهکاری هایی ساده و کاربردی برای جلوگیری از نفخ معده ؟

راهکاری هایی ساده و کاربردی زیادی وجود دارد که برای جلوگیری از نفخ معده توسط متخصصان توصیه می شود اما به کارگیری آن توسط افراد شاید به دلیل زندگی در شرایط خاص و درگیر بودن با شغل های روزانه اصولا رعایت منظم آن امکان پذیر نباشد.

نگاهی تصویری به ۱۰ سلاح مرگبار دنیا + عکس

قبل از توضیح در مورد ۱۰ سلاح مرگبار دنیا باید گفت که علی‌ رغم محکوم کردن خشونت، جنگ و استفاده از سلاح‌‌های کشتار جمعی، بسیاری از قدرت‌های جهانی به بهانه‌ی تقویت قدرت دفاعی خود، سالانه میلیون‌ها دلار صرف ساخت تسلیحات می‌کنند.

خواندن ذهن بیماران مبتلا به ای‌ ال‌ اس با فناوری جدید ؟

شاید شما نیز تا به حال در مورد خواندن ذهن دیگران چیزهایی را شنیده باشید اما خواندن ذهن بیماران مبتلا به ای‌ ال‌ اس با فناوری جدید موضوعی است که توسط محققان مرکز عصب‌شناسی ویس در سوئیس امکان پذیر شده و آن ها یک رابط رایانه‌ای جدید برای برخی از بیماران مبتلا به ALS

سوپ مرغ با لوبیا سفید

به فصل زیبای پاییز رسیدیم اما این فصل در کنار زیبایی که دارد ممکن است موجی از سرماخوردگی را نیز با خود به همراه بیاورد. یکی از مواردی که به خوبی می تواند در درمان سرما خوردگی کمکتان کند سوپ مرغ است. هم مواد مغذی داخل این سوپ و هم بخارش می توانند موجب کاهش علائم سرما خوردگی تان شوند.

چرا بعضی ها با دیدن خون غش میکنند؟

اگرچه برای خیلی ها خون تجربه ناخوشایندی است ولی برای بعضی دیگر مشکلی به مراتب جدی تر محسوب میشود.حدود 30 درصد کودکان از خون میترسند و این واکنش آنها اغلب در سنین بزرگسالی نیز ادامه دارد.

نوشیدنی خود را در مجموعه سیاره های منظومه شمسی بنوشید + عکس

شاید برای ما انسان های امروزی خوردن یک نوشیدنی در سیاره و یا ستارگان دیگر منظومه شمسی خیالی بیش نباشد اما یک هنرمند توانسته است که با خلاقیت خود به این خیال مبهم از دیدگاه بصری رنگ واقعیت ببخشد. 

طوطیهایی که سازمی سازندوموسیقی می نوازند

نتایج یک مطالعه نشان می دهد گونه ای از طوطی های استرالیا با چوب هایی که خود می سازند، طبل می زنند و موسیقی می نوازند.  تارنمای شبکه 'اس.بی.اس' استرالیا روز جمعه به نقل از مجله 'ساینس ادونس' اعلام کرد نتایج این مطالعه نشان می دهد 

 پله‌هایی که به جای خسته کردن، انرژی می‌دهند

محققان موفق به طراحی پله‌هایی شدند که با ذخیره‌سازی انرژی افراد در زمان بالا رفتن از پله‌ها، کار را برای آنها راحت‌تر می‌کند. محققان موسه فناوری جورجیا و دانشگاه "اموری"(Emory) پله‌هایی طراحی کرده‌اند که انرژی افرادی که در حال پایین آمدن از پله‌ها هستند را ذخیره می‌کند