// ۲۰ مهر ۹۶ ، ۰۹:۲۶

آلت پرستی از مناسک هندوئیسم است. هندوها به خدایان زیادی معتقدند و فرقه‌های مختلفی دارند. از معروف‌ترین خدایان هندوئیسم برهما، ویشنو و شیوا است. شیوا بت چهار دست و در حال رقص است و نقش او فنا نمودن و احیای مجدد است. هندوها و بخصوص گروها یا رهبران هندوئیسم مانند «سای بابا»، «کریشنامورتی» و ... آلت جنسی شیوا را که آن را لینگا یا نرینه می‌نامند با شکلی ویژه می‌پرستند.
آلت پرستان هندو مجسمه آلت مردانه را در معابد خود قرار داده و در منازل نگاه می‌دارند. هرساله مجسمه‌ای بسیار بزرگ و تنومند از آلت مردانه ساخته بر روی کامیونی سوار و در خیابان‌های پایتخت هند به نمایش می‌گذارند. 755555555555555
گروهی از هندوها به نام لینگاوات همواره مجسمه‌ای از آلت مردانه را در کیف کوچکی به گردن می‌آویزند. این فرقه درگذشته برای لینگا انسان نیز قربانی می‌نمودند.گروه‌های دیگر از هندوها مانند «شَکتی» وجود دارد که برای زنان توجّه‌ی ویژه قائلند درمعابد آن‌ها زنان جوان می‌رقصند؛ این فرقه رقص و آواز وحشیانه و گوش‌خراش و حرکات جنون‌آمیز را برای تکامل روحی انسان لازم می‌داند.
 6g16cلینگم، نماد آلت در هندوئیسم
آنچه مسلم است تمام گرایش‌های هندوئیسم به مسائل مشترکی باور دارند و تفاوت‌ها در میزان اعتقاد یا جزئیات برخی باورها است هرچند که برخی "گُروه"ها تفاوت بیشتری از بقیه یافته و متمایزند. درفرهنگ هندو برهنه بودن یک عمل پسندیده است. ولی دولت هند بنا به ملاحظات بین‌المللی، اجازه چنین حرکتی را به آن‌ها نمی‌دهد. یوگی‌ها در معابدشان برهنه می‌نشینند و مردم کاسه آب یا شیر به دست، مقابل آن‌ها صف می‌کشند تا آب یا شیر خود را با مجسمه آلت تبرک نمایند.
 800px-Phallus in Formosa Aboriginal Cultural Villageنماد آلت در تایلنداین مراسم در انظار عمومی بیشتر با مجسمه‌ها به انجام می‌رسد ولی در مراسم خاص وضع به گونه دیگری است. توجه به آلت جنسی در همه گروه‌های هندوئیسم وجود دارد. چنانچه مریدان سای بابا و دیگر "گُرو"ها طی مراسمی آلت آن‌ها را می‌پرستیدند و می‌بوسیدند هرچند در سال‌های اخیر گُروهای مشهوری که درآمد سرشاری داشتند این مراسم را دیگر در ملأ عام اجرا نمی‌کردند و برای مریدان خاص خود نگاه می‌داشتند. 
آلت‌پرستان، آلت مردانه را نماد حیات‌بخشی، باروری و آفرینش می‌دانند و خالقیت برای آن قائلند. لذا در بیان فلسفه مذهب خود می‌گویند آلت تنها عامل حیات و زندگی است که حیات را به وجود آورده است و زندگی ما انسان‌ها به‌وسیله آن ادامه می‌یابد پس باید آن را گرامی داشت. برای این افراد، نمایش آلت مردانه نوعی نیایش و عبادت مذهبی تلقی می‌شود. نگاه قدسی به آلت در ژاپن، تایلند و سایر کشورهای تحت تأثیر آیین‌های هندو رواج دارد.
linga-yuniلینگا، نماد آلت در هندوئیسم تمثال لینگا یا آلت تناسلی مردانه در معابد و منازل مسکونی یافت می‌شود و مجسمه‌های آن در کنار جاده‌های روستایی و یا راه‌های کوهستانی نصب‌شده است. حتیبرخی هندوها همیشه لینگای کوچک سنگی را در یک جعبه نقره‌ای با خود حمل می‌کنند. معابدی که بیشتر به شیوا گرایش دارند در نقطه مرکزی معبد که مقدس‌ترین  مکان معبد است مجسمه‌ای از آلت تناسلی قرار داده‌اند.
البته آلت‌پرستی منحصر در هندوئیسم نیست و بت‌پرستان همه گونه‌ از چنین مراسمی را به‌جا می‌آوردند. کلیسای سنت پریاپوس در کانادا و آمریکا که در ۱۹۸۰ میلادی و توسط دی. اف.کاسیدی در مونترال کانادا تأسیس شد، توانست هم‌جنس‌گرایان را به خود جذب کند. پرستش آلت تناسلی مرد در این کلیسا، می‌تواند توسط انواع اعمال جنسی انجام بپذیرد.
 
 
54444522نماد آلت در هندوئیسمازجمله این اعمال، استمناء به روش گروهی و دست جمعی است. در این مذهب مایع منی نیز دارای قداست و احترام است و استفاده درمانی از آن نوعی عبادت محسوب می‌شود. کلیسای سن پریاپوس، دارای ۹ مرکز کلیسایی در کانادا و ۸ کلیسا در ایالات‌متحده است.800px-Madurai Meenakshi temple linga retouchedنمایش نمادی از آلت در معابد هندوئیسمبزرگ‌ترین کلیسای این مذهب به لحاظ عضوگیری تعداد اعضا، کلیسایی است که در سانفرانسیسکو واقع در کالیفرنیا قرار دارد و محل اصلی آن در مونترال کانادا است.
همچنین «کلیسای کاتولیک گنوستیک» که طرفداران «آلیستر کرولی» است نیز در مراسم چنین تفکراتی دارند.
هرچند که بت‌پرستان برای توجیه عملکرد خود تعابیری را بکار می‌برد و از نماد و نمادگرائی استفاده می‌کنند اما مسائلی این‌چنینی در عملکرد، رفتار آئینی و تفکر در نحله‌های چندخدائی و بت‌پرست نهادینه‌شده است. 4404مراسم ستایش آلت در هندوئیسمآنچه در این میان قابل‌توجه است اکثر این گروه‌ها مروج تفکرات پلورالیستی هستند که همه ادیان و گروه‌ها را مورد تأیید قرار داده و خود را معلم همه می‌دانند چنانکه فردی چون سای بابا ادعا دارد برای همه ادیان آمده تا مسیحی مسیحی بهتر و مسلمان مسلمان بهتری باشد!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

دیدگاه ها ۱

  1. جملک نویس | ۳۰ بهمن ۹۵ ، ۰۹:۲۷ | لینک
    خاک تو سرشون