// ۰۱ دی ۹۶ ، ۰۴:۰۴

چاله های سطح ماه در حالی روز به روز در حال افزایش است که محققان آمریکایی با انجام تحقیقات گسترده بر روی ماه متوجه شدند که تعداد گودال های آن بسیار بیشتر از حد انتظار است. که البته ممکن است که هر شب همه ما ماه را رویت کنیم اما همچنان از اسرار این همسایه نزدیک به زمین به طور کامل با خبر نیستیم.

چاله های سطح ماه همواره برای همه علاقه مندان به نجوم سول برانگیز بوده است اما این در حالی است که اخترشناسان دانشگاه آریزونا آمریکا در تحقیقات خود بر روی چاله های سطح ماه متوجه شدند که در حدود ۳۳ درصد بیشتر از آنچه که از قبل پیش بینی شده بود، بر روی سطح ماه چاله وجود دارد.

چاله های سطح ماه هر چند که در واقع در نوع خوش بی نظیر و سوال برانگیز است اما در مطالعات انجام گرفته، محققان این مرکز با مقایسه ۱۴ هزار تصویر از سطح ماه که توسط مدارپیما «شناسایی Lunar» گرفته شده بود، تعداد ۲۲۲ گودال دیگر به عرض ۳۳ فوت شناسایی کردند که پیش از آن چنین وجود آن تصور نمی شد و در کنار آن نیز تعداد ۴۷ هزار لکه جدید دیگر بر روی سطح ماه تشخیص داده شد.

چاله های سطح ماه به دلیل برخورد صخره های فضایی با سطح آن است ضمن اینکه در یافته های جدید محققان مشخص شد که هر ۸۰ هزار سال، تغییراتی به اندازه یک اینچ بر روی ماه رخ می دهد و این باور که هر چند میلیون سال یک سری تغییرات بر روی سطح ماه ایجاد می شود، صحیح نیست.

البته باید گفت که یافته جدید محققان درباره چاله های سطح ماه نشان می دهد که ماه در معرض برخورد شهاب سنگ ها و دیگر اجرام آسمانی است و سفر به آن خطرناک است و این موضوعی است که ادعای سفر به ماه را بیشتر زیر سوال خواهد برد چرا که ماه به عنوان محافظ زمین هر جسم سرگردان فضایی را که قصد ورود به جوز زمین را داشته باشد به سمت خود کشیده و در واقع ماه طبق آن چه را که مشخص و قابل روئیت هست نقش نگهبان زمین را ایفا می کند .

چاله های سطح ماه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

دیدگاه ها ۱

  1. میثم عسکری سده | ۰۱ دی ۹۶ ، ۱۶:۰۴ | لینک
    💎